Cykl #mariolapoleca (1): "Komisarz Mama" wkracza do akcji! [RECENZJA SERIALU]
W tym przedziwnym czasie warto znaleźć coś, co poprawi nasze samopoczucie, będzie gwarancją pojawienia się uśmiechu na twarzy. Jedni znajdują takie czynniki w książkach, drudzy w filmach, a jeszcze inni w serialach, czy w muzyce.
Propozycjami, które (w moim odczuciu) takie czynniki posiadają, chciałabym się dzielić z Wami w moim najnowszym cyklu #mariolapoleca.
Serdecznie Was zapraszam. Dziś zachęcam do lektury recenzji serialu "Komisarz Mama". Serial od 3 marca 2021 roku znajdzie się wśród wiosennych nowości Polsatu. Obecnie dostępny jest na platformie Ipla w pakiecie premium.
***
"Komisarz Mama" wkracza do akcji! [RECENZJA SERIALU]
PREMIERA TELEWIZYJNA: 3 marca 2021, środa, godz. 21:05
PREMIERA W IPLA: 17 lutego 2021
STACJA: Pierwszy odcinek serialu wyemitowany zostanie 3 marca o godz. 21:05 w Polsacie. Wszystkie odcinki dostępne są odpłatnie na Ipli.
OBSADA: Paulina Chruściel, Wojciech Zieliński, Arkadiusz Smoleński, Anna Matysiak, Joanna Niemirska, Anna Dereszowska, Krystian Wieczorek, Jakub Wesołowski, Anna Mucha, Natalia Sierzputowska, Maks Balcerowski, Julia Karpińska i inni.
fot. polsat.pl / fot. Krzysztof Opaliński, materiały prasowe
Wiosna 2021 jak co roku obfituje w pojawienie się wielu nowych propozycji w ramówce wszystkich kanałów telewizyjnych. Jedną z wielu premierowych propozycji oferowanych przez Polsat jest zapowiadany od wielu miesięcy serial "Komisarz Mama". Oparty na francuskim serialu "Candice Renoir", emitowanym od 2013 roku na kanale France 2. Czy podzieli losy pierwowzoru i zdobędzie serca widzów w Polsce?
Pilotażowy odcinek na antenie Polsatu zostanie wyemitowany 3 marca 2021 roku. Pierwsza seria liczy osiem odcinków. Każdy z nich jest oddzielną historią kryminalną, przez którą za każdym razem przewijają się prywatne perypetie głównej bohaterki oraz jej podwładnych.
W rolę "Komisarz Mamy", czyli Marii Matejko wciela się Paulina Chruściel, która największą sympatię zyskała dzięki roli Eli Kowalik w "Singielce" emitowanej na przełomie 2015 i 2016 roku w TVN.
Obok Pauliny Chruściel w rolach tytułowych pojawiają się aktorzy znani z pierwszoplanowych ról w produkcjach Polsatu, ale też ci, którzy zaskarbili sobie sympatię widzów w takich serialach jak "Chyłka", "M jak miłość", czy "Barwy szczęścia". Na ekranie zobaczyć można Annę Dereszowską, (w roli Patrycji Madalińskiej, szefowej Marii), Wojciecha Zielińskiego, (jako podkomisarza Piotra Żeromskiego), Arkadiusza Smoleńskiego, (jako starszego aspiranta Jana Rybczyńskiego), czy Joannę Niemirską (w roli laborantki Heleny Zawady). W role czwórki pociech Marii wcielają się znany szerszej publiczności z serialu "W rytmie serca" Maksymilian Balcerowski, debiutująca w dużej roli na szklanym ekranie Julia Karpińska oraz bliźniaki, Kacper i Jakub Kustra.
BOHATEROWIE SERIALU - co wiadomo?
Maria Matejko: (P. Chruściel) Wraca do pracy po dziesięciu latach przerwy. Jest zwolenniczką niekonwencjonalnych metod, orginalnych metod działania. Bycie komisarzem nie jest jedyną życiową rolą, skupia się przede wszystkim na byciu mamą. Wychowuje czwórkę pociech. W relacjach z nimi stosuje metody negocjacji i dedukcji, które wyniosła z pracy. Jako karty przetargowej w dialogach ze swoimi podwładnymi używa często powiedzonek przywiezionych z zagranicznych wojaży oraz żartów rozluźniających atmosferę.
Patrycja Madalińska, szefowa Marii: (A. Dereszowska) Jest totalnym przeciwieństwem Marii, co powoduje, że od pierwszego momentu nie pała do niej sympatią. Nie toleruje jej niekonwencjonalnych metod pracy. Nie uznaje żadnych błędów, czy niedociągnięć. Pierwszym słowem, które nasuwa się widzowi podczas jej poznania jest "DYSCYPLINA".
starszy aspirant Jan Rybczyński: (A. Smoleński) Pozytywnie nastawiony do ludzi i świata. Ma do siebie duży dystans, umie z siebie żartować, a jeśli zdarza mu się przemycić dowcip na temat kogoś innego, zawsze robi to w inteligentny sposób. Jest cichym, ale bardzo czujnym obserwatorem. Wraz z żoną Agatą (K. Kamińska, przyp. red.) oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. O rodzinie mówi z empatią i czułością. Mimo że powinien być surowy i nieustępliwy, dobre cechy zdarza mu się wykorzystywać także w pracy.
fot. polsat.pl, materiały prasowe
podkomisarz Piotr Żeromski: (W. Zieliński) Jest nieco wrogo nastawiony do niekonwencjonalnych metod Komisarz Marii Matejko, nie ukrywa, że to właśnie on aspirował na jej stanowisko. Nie zamierza robić Marii za niańkę, ma tendencję do utrudniania jej śledztw, które prowadzi. Prawdziwe emocje skrywa pod skorupą, nie uśmiecha się, nie okazuje żadnych pozytywnych emocji. Jest dobrym, błyskotliwym policjantem.
laborantka Helena Zawada: (J. Niemirska) Jest przeciwieństwem podkomisarza Żeromskiego. Pokazuje swoje pozytywne emocje, nie ukrywa, że jest do ludzi dobrze nastawiona. O swojej pracy nawet po godzinach mówi z pasją i sentymentem do wcześniejszych lat, które w niej spędziła.
aspirant Roma Mazur: (A. Matysiak) Jest najmłodszym pracownikiem Komendy Głównej Policji. Zamyka się w sobie, na pierwszy rzut oka u osób, które ją obserwują nie wzbudza sympatii. Jej zachowanie od samego początku naprowadza widza na fakt, że może skrywać jakąś tajemnicę.
Eliza: (J. Karpińska): Najstarsza córka Marii. Ma paczkę oddanych przyjaciół, kiedy ich potrzebuje, zawsze może na nich liczyć. Tak, jak każda starsza siostra nie okazuje tego, ale bardzo kocha swoje rodzeństwo.
Juliusz: (M. Balcerowski): Średni syn Marii. Miłośnik gotowania, któremu poświęca każdą wolną chwilę. Jego wiedzy i doświadczenia w dziedzinie gastronomii mógłby mu pozazdrościć niejeden dorosły.
bliźniaki Marcin i Leon: (Kacper i Jakub Kustra) Najmłodsi z rodzeństwa. Niezwykle pomysłowi i zaradni. Miłośnicy piłki nożnej i oglądania filmów akcji.
#mariolapoleca, CZYLI KILKA SŁÓW PO OBEJRZENIU SERIALU Z PERSPEKTYWY WIDZA:
O pracach na planie serialu "Komisarz Mama", który figurował wtedy jeszcze pod roboczym tytułem "Maria Matejko", pierwszy raz przeczytałam w sieci latem ubiegłego roku. Ucieszył mnie fakt, że w roli tytułowej wystąpi Paulina Chruściel, której karierze od lat się przyglądam i bardzo kibicuję.
Po obejrzeniu całego sezonu w pakiecie Ipli Premium muszę stwierdzić, że Maria jest kolejną postacią kreowaną przez Panią Paulinę, którą bardzo polubiłam. Jej bohaterka pełna jest pozytywnych emocji, szczerości i uśmiechu. Bardzo podobają mi się także sceny, które są odzwierciedleniem pewnego rodzaju rytuałów z życia Marii, (m.in. sceny z wysypywaniem piasku ze szpilek, wejścia na komendę) które można zobaczyć praktycznie we wszystkich odcinkach. Nie tylko odtwórczyni głównej roli, ale także reszta obsady jest moim zdaniem bardzo dobrze dobrana. Aktorzy wzajemnie uzupełniają się i tworzą harmonijną całość. Można to chociażby zauważyć wśród tych, którzy wcielają się w rolę podwładnych Marii, czyli w postaciach W. Zielińskiego, A. Smoleńskiego i A. Matysiak. Są postaciami o trzech skrajnie różnych cechach charakteru, co powoduje, że każdy z aktorów podczas kreowania swojej postaci sięga po inne środki wyrazu i przyciąga do siebie uwagę widza. Bohaterowie budowani przez Zielińskiego, Smoleńskiego i Matysiak są kolejnymi, którzy bardzo mi się podobają w tym serialu. Z perspektywy widza zwracam uwagę na postaci ze złamaniem, pewnego rodzaju rysą na życiorysie. Takie, które umieją okazać w relacjach żelazny pancerz, czy chłód. Powyższe cechy już na pierwszy rzut oka wyczuwam u podkomisarza Piotra Żeromskiego, w którego wciela się wymieniany wcześniej Wojciech Zieliński oraz u aspirant Romy Mazur, czyli Anny Matysiak. To bardzo mi się w nich podoba.
W filmach i serialach, które oglądam nie skupiam się tylko na czarnych charakterach, ale także na osobach, podchodzących do życia z uśmiechem i dystansem. Bohaterem spełniającym te kryteria jest starszy aspirant Jan Rybczyński, w którego rolę wciela się Arkadiusz Smoleński. Na ekranie pokazuje nie tylko dystans i uśmiech, ale też cechy takie jak empatia, zrozumienie, życzliwość, które na pierwszy rzut oka w codziennym życiu wykluczają pracę w służbach mundurowych. Warte uwagi są również role Julii Karpińskiej, Maksymiliana Balcerowskiego oraz bliźniaków, Kacpra i Jakuba Kustry. Wnoszą do serialu świeżą energię, która jest cechą rozpoznawalną prawie wszystkich nastolatków w dzisiejszych czasach. Maksymliana Balcerowskiego już znamy, a nazwiska Julki, czy energicznych bliźniaków na pewno warto zapamiętać. Jeszcze o nich usłyszymy.
Z perspektywy widza bardzo lubię seriale w których pojawiają się wątki kryminalne. Wprowadzają napięcie oraz mobilizują mnie jako widza do wspólnego rozwiązywania kryminalnej zagwozdki, która jest w tym momencie na tapecie. W serialu "Komisarz Mama" tak właśnie jest, co składa się na jeden z wielu czynników, dzięki którym ten serial polubiłam. Kluczowa jest oczywiście również skrupulatnie dobrana obsada o której już wspominałam oraz wprowadzenie przerywników rozluźniających atmosferę. Serdecznie polecam. Mimo tego, że zobaczyłam już serial dzięki Ipli, na pewno będę oglądać też w Polsacie😉
DO JAKICH WIDZÓW JEST SKIEROWANY?
"Komisarz Mama" to sieral adresowany do wszystkich widzów lubiących wątki kryminalne, które w sposób naturalny przeplatają się z prywatnymi perypetiami bohaterów. Jest także dobrą opcją dla zwolenników inteligentnego humoru i żartów sytuacyjnych oraz tych, którzy potrzebują złapać dystans i nastawić się pozytywnie w tym niełatwym dla wszystkich czasie pandemii.
JUŻ OD 3 MARCA O 21:05 W POLSACIE
Pierwszy odcinek Polsat wyemituje 3 marca 2021 roku o godz. 21:05. Losy Marii Matejko oraz jej podwładnych widzom towarzyszyć będą przez osiem najbliższych wiosennych wieczorów. Wszystkie odcinki dostępne są na Ipli w odpłatnym pakiecie PREMIUM. Wśród widzów, którzy tak, jak ja oglądali serial na platformie, nie milkną głosy pełne nadziei na drugi sezon perypetii bohaterów. Jak serial zostanie przyjęty przez widzów stacji? Czy ma szansę na odniesienie sukcesu "Zawsze warto"?
#mariolapoleca #wywiadymarioli #komisarzmama #polsat #serial #ipla